Wát een overwinning voor de Brit Ben Maher en zijn tienjarige ruim Explosion W bij zijn thuiswedstrijd in Londen. De overall-winnaar van vorig jaar van de Global Champions Tour domineerde bij de 14e van de 18 etappes van de wereldwijd hoogst gedoteerde competitie in de springsport. Hij verzekerde zich met grote afstand tot de rest van het deelnemersveld van winst in de Longines Global Champions Tour Grand Prix van Londen na een barrage met de beste twaalf ruiters. Na opnieuw een foutloze ronde met zijn Chacco-Blue-nakomeling stopte de klok op 35,98 seconden. De gouden teammedaillewinnaar van de Olympische Spelen in 2012 zette daarmee de Ier Shane Sweetnam met Alejandro op de tweede plek (0/37,44). Derde werd zijn landgenoot Darragh Kenny.
Ben Maher was tevreden met zijn overwinning in Londen. “Explosion ging erg goed van start deze wedstrijd. Hoe meer hij springt, hoe meer hij verbetert. Hij is heel snel. Ik heb in de barrage eigenlijk alles gegeven en gewaagd. Hij heeft zich weer van zijn beste kant laten zien. Explosion houdt van zijn werk en heeft de winst echt verdiend.”
Ben Maher is door deze overwinning opgeschoven in het LGCT algemeen klassement. Hij staat nu op de tweede plaats met 252 punten achter de nog steeds leidende Peter Devos (258) en voor Daniel Deusser (232).
Pieter Devos: “Ben komt erg dichtbij. Ik moet me echt focussen ion de laatste vier wedstrijden om aan de leiding te blijven. Ik ga er alles aan doen.” Jan Tops, oprichter van de Longines Global Champions Tour: “Ik zou niet kunnen voorspellen wie er uiteindelijk gaat winnen. Alles is nog mogelijk.”De paarden sprongen fantastisch op deze bodem. We hadden een nieuwe parcoursbouwer die voor afwisseling zorgde. Ik ben heel tevreden. We hebben weer naar topsport gekeken.”
Thuiszege voor London Knights
Met een score van 100% foutloze rondes in de Global Champions League startte de laatste ruiter in de 14e van de 18 etappes. Ben Maher met zijn Explosion W in die allesbeslissende ronde bij deze thuiswedstrijd in Londen. Om te winnen moest hij foutloos blijven. En natuurlijk maakte zijn uitzonderlijke Explosion W weer geen fouten. Daarmee verzekerden de London Knights zich van de vierde overwinning dit seizoen, voor Valkenswaard en New York Empire. Het was een herhaling voor de winnaars van vorig jaar Ben Maher en Olivier Philippaerts. Tweede werd Team Valkenswaard United, derde New York Empire.
“Deze locatie in het centrum van Londen is echt ongelooflijk”, aldus Ben Maher die zeer tevreden was over de atmosfeer, het publiek en de constante vorm van zijn team. De London Knights gaan nu aan de leiding van het algemeen klassement van de GCL (258 punten) voor de Miami Celtics (252) en de St. Tropez Pirates (247).

