Met de overwinning in het eerste onderdeel op zak begon Kirsten Brouwer vanavond vol vertrouwen aan haar kür op muziek in Ermelo. De amazone had haar handen vol aan Sultan des Paluds, die er erg veel zin in had vanavond, maar hield goed controle over haar proef ondanks wat kleine storinkjes. Het resultaat was er naar, want naast winst in de kür mocht de amazone ook op het hoogste podium klimmen om het kampioenslint en de gouden medaille in ontvangst te nemen.
De strijd om het zilver bleef iets langer spannend. Danielle Heijkoop stond na de eerste proef op de tweede plaats met Daula voor Patrick van der Meer. Vandaag wist Patrick van der Meer dat verschil in zijn voordeel te veranderen door met President’s First Apple ruim 75 procent te behalen in de kür op muziek.
Danielle Heijkoop zag haar proef met Daula beloond met ruim 73 procent, maar de scores van gisteren en vandaag bij elkaar opgeteld leverden Patrick van der Meer de zilveren medaille op en Danielle Heijkoop het brons.
Lynne Maas eindigde met Fantastique op de vierde plaats en bleef daarmee zowel Marlies van Baalen met Go Legend als Thamar Zweistra met Erina voor.

