Remco Been heeft vanmiddag de Grote Prijs van Zwolle in de wacht gesleept. Met Holland van den Bisschop (v. Heartbreaker) wist de springruiter de snelste barragerit neer te zetten in Zwolle. Willem Greve deed nog een goede poging om de winst bij Been weg te snoepen, maar eindigde op een tweede plaats. Jur Vrieling maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

Parcoursbouwer Henk Linders had samen met zijn team een pittig 1.55m parcours opgebouwd. Slechts vijf van de in totaal 52 deelnemende combinaties slaagden er uiteindelijk in foutloos en binnen de krap gestelde tijd door het basisparcours heen te komen.
Vijf in barrage
In de barrage werd het nog even flink spannend. De Duitse amazone Jana Bargers zag haar poging met Daegen Lalan stranden na twee springfouten. De Amerikaan Lucas Porter zette vervolgens de tijd op scherp voor het resterende deelnemersveld, maar hij eindigde uiteindelijk op de vierde plaats. Jur Vrieling kreeg het publiek op zijn hand door met Dallas VDL een razendsnelle tijd neer te zetten. De tijd van Vrieling was genoeg voor een podiumplek, maar niet voldoende voor de overwinning.

Remco Been stuurde Holland van den Bisschop namelijk razendsnel en zeer behendig door het parcours en dook daarmee onder de tijd van Vrieling. Willem Greve kwam als laatste de ring in met de 9-jarige Formidable. De prachtige rit was niet voldoende voor de winst, maar wel ruim voldoende voor de tweede plaats in het klassement.

“Echt mooi”, lacht winnaar Remco Been. “Ik weet dat hij op dit soort wedstrijden nul kan springen, maar daadwerkelijk winnen is altijd apart. Zeker op een zondagmiddag met zoveel publiek. Het was hoog vandaag, ik had ook wel wat geluk. De driesprong was voor Holland moeilijk, maar hij gaf alles wat hij in zich heeft. Hier doe je het voor. Volle bak aan publiek, dat ook nog eens blijft zitten voor de prijsuitreiking. Alle ruiters zijn laaiend enthousiast over het concours. Het ademt hier paardensport, dat voel je aan alles.”
