Vanmiddag vond in Mechelen de wereldbekerwedstrijd voltige op het programma. In de rubriek voor vrouwen individueel is Carola Sneekes tweede geworden met in totaal 8.046 punten. De winst was voor Corinna Knauf (Dui) met Fabiola W en longeur Alexandra Knauf. Deze combinatie wist beide ronden te winnen.
Met haar moeder Marjo Sneekes als longeur en voltigepaard Safari H mocht Carola Sneekes vanmiddag haar tweede proef laten zien. De wereldbekerwedstrijd voltige is gisteren van start gegaan met de eerste ronde en vandaag stond de allesbeslissende tweede ronde op het programma. In de eerste ronde behaalde Carola Sneekes gisteren al een nette derde plaats, maar vandaag werd er nog een tandje bijgezet met een mooie tweede plaats als eindresultaat.
Carola Sneekes kan terugkijken op een succesvol 2017 met deze mooie tweede plaats in Mechelen als kers op de slagroom. In 2017 behaalde Carola Sneekes met Safari H al solo een derde plaats op het CVI-W in Parijs en won ze de CVI3* wedstrijd in het Engelse Rugby en de CVI2* in Saumur, Frankrijk.
Format
Tijdens elke wereldbekerwedstrijd zijn er rubrieken voor solo’s, heren en dames, en voor duo’s. Aan een kwalificatie doen maximaal 10 heren, 10 dames en 6-8 duo’s mee. Een kwalificatiewedstrijd bestaat uit twee rubrieken. In beide rubrieken laten de deelnemende voltigeurs een kür zien. De eindscore komt tot stand door het gemiddelde te nemen over de twee rubrieken. De beste twee eindscores per voltigeurs tellen mee voor kwalificatie voor de finale. De 6 beste mannen en vrouwen en de 4 beste duo’s plaatsen zich hiervoor. De finale van de Wereldbeker voltige staat gepland van 22 t/m 25 maart in Dortmund (Duitsland). In januari en februari staan er nog twee kwalificatiewedstrijden op het programma.

