Het Amerikaanse dressuurteam reageerde vanavond emotioneel op de felbegeerde winst in de landenwedstrijd.
De landenwedstrijd in Rotterdam kreeg gedurende de Grand Prix Special een bizarre wending toen het Nederlandse team werd uitgeschakeld doordat Madeleine Witte-Vrees niet kon starten. Tijdens het warm rijden verloor Cenin een hoefijzer en beschadigde daarbij zijn hoef en was het niet verantwoord om het ijzer er weer onder te leggen. Het format stelt echter dat er twee resultaten meegenomen moeten worden vanuit de Special en met het uitvallen van Witte-Vrees was het einde oefening voor het Nederlandse team dat in de tussenstand op een tweede positie stond.
Voordat het drama rondom Cenin zich voltrok had Edward Gal nog een sterke proef laten zien met Glock’s Voice. Voor het Amerikaanse team betekende zijn winnende score van 75.098 procent extra druk voor het team om de koppositie te kunnen behouden.
Nadat bekend werd dat Nederland was uitgeschakeld was het eigenlijk al wel duidelijk dat de overwinning voor de Amerikanen al binnen was. Laura Graves (USA) toonde met Verdades opnieuw hun goede vorm door een goede kür neer te zetten die beloond werd met een score van 80.980 procent. Hoewel de proef niet geheel zonder storingen verliep verwees de Amerikaanse amazone met haar resultaat wel Hans Peter Minderhoud naar een tweede plaats in het klassement. Minderhoud liet eerder op de avond met Glock’s Johnson TN N.O.P. (v. Jazz) zien in zeer goede vorm te verkeren door een hele mooie krachtige kür te rijden. Met 78.89 procent was de tweede plaats in de kür op muziek onbetwist voor Hans Peter Minderhoud.
Na de rit van Laura Graves kon het Amerikaanse team de champagnefles vast gaan ontkurken. Het was het team van Zweden die vervolgens nog hun voorsprong op het Duitse team wist te behouden om zo als tweede eindigden voor het Duitse team.
Hoewel de Amerikaanse chef d’equipe Robert Dover ontzettend blij was met het behaalde teamresultaat, stelde hij tijdens de persconferentie wel dat hij liever een mooie krachtmeting tussen beide teams had willen zien. Ook bondscoach Rien van der Schaft had dat scenario liever gehad en betreurde de afloop voor het Nederlandse team, maar benoemde ook de behaalde successen van de individuele ruiters.
Bekijk hier de uitslag

