Het is de Britse springruiter Scott Brash opnieuw gelukt om de Rolex Grand Prix van Spruce Meadows te winnen. Vorig jaar claimde de ruiter de overwinning nog op met zijn Hello Sanctos, dit jaar beklom hij het podium met zijn merrie Ursula XII.
Het bleek een loodzwaar parcours voor de meeste combinaties in Spruce Meadows. Slechts vier combinaties wisten in de eerste omloop foutloos en binnen de tijd te blijven. Scott Brash, Mclain Ward (USA), Kent Ferrington en Lorenzo de Luca (Ita) mochten het vervolgens in de tweede omloop opnieuw tegen elkaar opnemen samen met nog acht geselecteerde combinaties uit de eerste omloop, waaronder twee Nederlandse combinaties bestaande uit Ruben Romp met Audi’s Teavanta II C Z (v. Treasure Z) en Michel Hendrix met Baileys (v. Indoctro).
Beide Nederlanders kregen in de tweede omloop te maken met een springfout en tijdsoverschrijding, waardoor Ruben Romp op een tiende plaats in het klassement terecht kwam en Michel Hendrix op een negende plaats.
Het waren uiteindelijk McLain Ward en Scott Brash die de strijd om de overwinning mochten gaan uitvechten in de barrage. Scott Brash mocht als eerste van start in de barrage en wist daar een foutloze snelle omloop neer te zetten die de druk op Ward zette. McLain Ward stuurde vervolgens zijn HH Azur het parcours in en zag zijn kans op de overwinning in rook opgaan toen op de tweede hindernis in het parcours de balk uit de lepels rolde.
Lorenzo de Luca wist in de tweede ronde met Ensor de Litrange LXII weliswaar foutloos te blijven, maar redde het niet binnen de gestelde tijd, waardoor er één strafpunt voor tijdsoverschrijding werd genoteerd. De Italiaan werd uiteindelijk derde in het klassement.