zaterdag, januari 31, 2026

LGCL: team Valkenswaard pakt in Monaco derde overwinning

In Monaco werd vanmiddag de negende editie van de Global Champions League verreden alwaar de twaalf teams opnieuw elk twee combinaties hadden afgevaardigd. De teams zetten allemaal een tandje bij nu halverwege het seizoen de punten echt beginnen mee te tellen.

Voorafgaand aan de wedstrijd stond team Monaco Aces aan de leiding gevolgd met zes punten verschil door team Valkenswaard United. De voorlopig derde positie was voor de Rome Gladiators.

Met een thuiswedstrijd in Monaco was het de Monaco Aces alles aan gelegen om ook nu weer een goede prestatie neer te zetten om hun koppositie te kunnen waarborgen. Teamleden Daniel Bluman (COL) en Schuyler Riley (VS) wisten beiden een foutloze eerste omloop neer te zetten en wisten zich daarmee geplaatst voor de tweede ronde.

Ook voor Valkenswaard United wisten teamgenoten Bertram Allen (IER) en Eduardo Menezes (BRA) zich met een foutloze omloop van Allen en vier strafpunten voor Menezes geplaatst voor de tweede ronde.

Voor de Cannes Stars kwam allereerst Roosje Brouwer in actie met Danique (v. Zento). De combinatie wist een prachtige foutloze omloop neer te zetten. Kevin Jochems kwam vervolgens als tweede in actie, maar zijn rit met de 12-jarige Uchin Imperio Egipcio (v. Chin Chin) verliep iets minder voorspoedig, met twaalf strafpunten op de teller wist het team zich niet te plaatsen voor de tweede ronde.

Tweede ronde

Met dubbel nul op de teller was de uitgangspositie voor de Monaco Aces zeer goed. Daniël Bluman wist met de 11-jarige hengst Apardi (v. Corland) opnieuw een foutloze en snelle ronde neer te zetten, waardoor de druk op de andere teams nog iets toenam. Teamgenoot Schuyler Riley was met Dobra de Porceyo minder fortuinlijk wat uiteindelijk acht strafpunten opleverde.

Voor de Rome Gladiators kwam Marlon Módolo Zanotelli (BRA) met Rock ’n Roll Semilly (v. Diamant de Semilly) opnieuw in actie. Zijn eerste omloop was foutloos, maar helaas liep hij een springfout op in die tweede omloop, wat het teamtotaal op 8 strafpunten bracht. Teamgenoot Laura Renwick (GBR) revancheerde zich op haar vier strafpunten uit de eerste ronde waardoor het teamtotaal uitkwam op 8 strafpunten, goed voor een vijfde plaats.

Jos Verlooy (BEL) slaagde er in om met Farfelu de la Pomme v. Vigo d’Arsouilles) twee foutloze omlopen neer te zetten voor de Antwerp Diamonds, maar teamgenoot Audrey Coulter liep met haar paard Alex in beide omlopen averij op, ook voor dit team acht strafpunten.

Het was uiteindelijk team Valkenswaard die er met de winst vandoor ging vandaag. Bertram Allen zette met Izzy By Picobello (v. Cicero Z) een prachtige tweede foutloze omloop neer. Teamgenoot Eduardo Menezes hield zijn paard Caruschka goed bij de les en hij stuurde de 12-jarige merrie foutloos door het parcours. Met een totaal van vier strafpunten mocht Team Valkenswaard de hoofdprijs in ontvangst nemen vanavond.

De Monaco Aces hadden de snelst genoteerde tijd met acht strafpunten en dat bracht ze naar de tweede plaats.

Een fractie langzamer, maar eveneens met acht strafpunten eindigden de Antwerp Diamonds op drie. De Paris Jets waren met eveneens acht strafpunten ruim twee seconden langzamer dan de nummer drie en dat betekende een vierde plaats voor hen.

Bekijk hier de volledige uitslag

Bekijk hier de stand in het tussenklassement

SourceLGCL

Related Articles

3,471FansLike
719VolgersVolg
717VolgersVolg

Latest Articles