De Longines Global Champions Tour is dit weekend in Wenen neergestreken. Deze voorlaatste wedstrijd in de Global Champions Tour beloofde extra spannend te worden, daar de nummers drie in het klassement heel dicht bij elkaar liggen. Voorafgaand aan de wedstrijd stond Scott Brash op nummer één met 276 punten, op twee Luciana Diniz met 265 punten en Rolf Göran Bengtsson op slechts drie punten verschil met Diniz op drie.
De wedstrijd in Wenen bestond uit twee ronden, die elk op tijd werden gereden met aansluitend een zinderende barrage.
In de eerste ronde wisten Audrey Coulter (USA) Rene Tebbel (UKR), Luciana Diniz (POR), Simon Delestre (FRA), Kevin Staut (FRA) en Harrie Smolders met Don VHP Z foutloos te blijven. Zowel Scott Brash als Rolf Göran Bengtsson maakten een springfout en kregen daarvoor ieder vier strafpunten.
Achttien deelnemers mochten door naar de eveneens spannende tweede ronde, waarbij het Scott Brash (GBR) en Rolf Göran Bengtsson (ZWE) wel lukte om foutloos te blijven. De twee voerden vervolgens een poosje de lijst aan, totdat Edwina Tops-Alexander (AUS) de ring in kwam. Zij had een tijdfout meegenomen uit de eerste ronde, maar wist in de tweede ronde haar paard Caretina de Joter foutloos het parcours door te sturen. Met één strafpunt op een voorlopige eerste plaats dus. Helaas voor Edwina wisten vervolgens Kevin Staut (FRA), Harrie Smolders en Luciana Diniz(POR) hun tweede foutloze ronde neer te zetten, waarbij Diniz de snelste bleek.
Met deze drie ruiters koersten we dan ook op een hele spannende barrage af. Luciana Diniz was met haar paard Winningmood ook echt in een ‘winning mood’ en wil duidelijk de leiding over nemen van Scott Brash in het klassement in aanloop naar de finale die in november in Doha, Qatar zal worden verreden.
Als eerste mocht Kevin Staut (FRA) van start in de barrage. Hij wist met zijn paard Silvana HDC niet foutloos te blijven en maakte twee springfouten, wat hem op 8 strafpunten kwam te staan. Vervolgens mocht Harrie Smolders de ring betreden en hij zat met Don VHP Z in een hele mooie reeks, want ook de barrage wist de combinatie foutloos door te komen in een tijd van 43.19s. Een voorlopige eerste plaats dus voor Harrie Smolders. Tsja, toen kwam Luciana Diniz de ring in met haar paard Winningmood. De combinatie verblikte of verbloosde niet onder de druk van de tijd van Smolders en reden het parcours foutloos rond in een bijzonder snelle tijd van 42.81s en zette daarmee Smolders op plaats twee.
Luciana Diniz (POR) neemt naast de eerste plaats op het podium ook de goedgevulde prijzenpot mee naar huis en staat in het klassement nog maar twee punten verwijderd van Scott Brash. Het zal nog een hele spannende strijd worden op 12-14 november in Doha, wanneer de finale van de Longines Global Champions Tour zal worden verreden.
Stand in het tussenklassement
- Scott Brash 279.00
- Luciana Diniz 277.00
- Rolf-Göran Bengtsson 269.00
Klik hier voor de volledige uitslag van de LGCT Grand Prix
Klik hier voor de volledige stand in het tussenklassement