Home Dressuur Adelinde Cornelissen dolblij na zege met Zephyr

Adelinde Cornelissen dolblij na zege met Zephyr

Adelinde Cornelissen dolblij na zege met Zephyr
Adelinde Cornelissen en Zephyr. Foto: Tabitha de Bie

Adelinde Cornelissen heeft vanmiddag op het CHIO Twente de CDI3* Grand Prix dressuur gewonnen met, de door haar ouders gefokte, Zephyr.

De 15-jarige Jazz ruin liet een goede proef zien met onder andere een mooie galop en mooi uitgevoerde wissels. Na afloop kon de amazone de lach dan ook niet meer van haar gezicht krijgen.

Ik ben hier heel blij mee, ik vind het supermooi! Ik vind het ook voor mijn ouders superfijn, want zij hebben hem natuurlijk gefokt. Zephyr was supergefocussed in de proef. Hij wil altijd zijn best doen. De piaffe was altijd nog een beetje lastig en dat wordt ook steeds beter, ook vandaag nu ook in de proef .

Zephyr is zo makkelijk met alles en dat is wel heel relaxed. Ik vind het echt het allermooist dat mijn ouders hier mega van kunnen genieten.

Emmelie Scholtens met Apache. Foto: Tabitha de Bie

Emmelie Scholtens deed met Apache tegen het einde van de wedstrijd nog een sterke poging om de koppositie bij Adelinde weg te snoepen. In de verzamelde galop ontstond echter een storing en daarmee eindigde de amazone uiteindelijk op een tweede plaats. Diederik van Silfhout noteerde met Expression (v. Vivaldi) 72.50 procent en werd daarmee derde.

Tevreden bondscoach

Bondscoach Alex van Silfhout reageerde tevreden op de prestaties van de Nederlandse combinaties, maar trekt voorlopig nog geen conclusies uit wat hij vandaag gezien heeft richting het aankomende EK.

Ik denk dat we een hele mooie wedstrijd hebben gezien. Het terrein ligt er prachtig bij en ik vind dat er over de hele linie goed gereden is.

Het is te vroeg om al iets richting het EK te zeggen, want ik wil eerst Falsterbo, Hickstead en Aken afwachten en dan het team voor het EK bekendmaken

klik hier voor de uitslag

Mobiele versie afsluiten