Na een flinke strijd in de tweede ronde van de Global Champions League waren het Harrie Smolders en Jos Verlooy die hun team de Hamburg Diamonds naar de overwinning wisten te rijden in Valkenswaard.
Het was de laatste lijn die vandaag vele combinaties in het zicht van de haven de das omdeed. Toen Leopold van Asten als drieëndertigste combinatie de ring inkwam was er nog geen enkele combinatie foutloos het parcours rondgekomen. Maar VDL Groep Miss Untouchable wist haar ronde onder Leopold van Asten op weergaloze wijze te rijden en kwam daarbij niet in de buurt van het hout. Voor zijn team Madrid in Motion betekende deze foutloze rit in ieder geval dat er nog uitzicht was op een podiumplek.
De Hamburg Diamonds gingen de tweede ronde in zonder strafpunten, nadat Harrie Smolders gisteren beiden foutloos waren gebleven. Helaas voor Jos Verlooy, die Igor had ingewisseld voor Caracas vandaag, lukte het niet om foutloos rond te komen. Een springfout leverde het team vier strafpunten op en het team kwam daarmee op gelijke hoogte met Madrid in Motion dat eveneens op vier strafpunten stond.
Maikel van der Vleuten kwam als tweede de ring in voor Madrid in Motion en hij had voor vandaag VDL Groep Verdi TN gezadeld en dat bleek een goede zet. Met de focus geheel op het rijden van een foutloze omloop ging de combinatie van start, terwijl het massaal aanwezig publiek ademloos toekeek vanaf de tribunes en vanaf de zijlijn. Op de laatste lijn was het bijna doodstil, maar nadat ook de laatste hindernis was overmeesterd barste het gejuich vanaf de tribunes los. Met slechts vier strafpunten waren Leopold van Asten en Maikel van der Vleuten verzekerd van een plaats op het podium.
Laatste starter Harrie Smolders had zijn Emerald N.O.P. gezadeld en wist wat hem te doen stond. Een foutloze omloop rijden en om nog op de eerste plaats terecht te komen moest deze ook nog even snel gereden worden . Geen eenvoudige opgave dus, maar Harrie Smolders ging voortvarend van start en hield het hoofd koel. Op die lastige laatste lijn was hij nog steeds foutloos vol zelfvertrouwen stuurde de ruiter zijn Emerald over de oxer en vervolgens over de lastige dubbel om vervolgens foutloos over de finish te komen. De klok bleek vervolgens doorslaggevend en met 76.30 seconden in het voordeel van de Hamburg Diamonds die daarmee opnieuw het hoogste podium mochten beklimmen.
In de tussenstand van het klassement staan de Hamburg Diamonds nog steeds bovenaan met 265 punten, maar met nog één wedstrijd te gaan in Rome, voor de finale in Doha is er nog niets beslist. Valkenswaard United staat op een tweede plaats met 257 punten en de Mexico Amigos staan op drie.
