Home Paardensport Nederlands dressuurteam voorlopig op twee in landenwedstrijd

Nederlands dressuurteam voorlopig op twee in landenwedstrijd

/images/Adelinde Cornelissen 20052017.jpg
Adelinde Cornelissen met Aquiedo.

Na een zeer spannende strijd in de eindfase van de landenwedstrijd is het Nederlandse dressuurteam als tweede geëindigd in de landenwedstrijd in het Franse Compiègne. Het Britse team eindigde bovenaan en het Zweedse team werd derde in het Franse Compiègne.

In de eerste landenwedstrijd voor het Nederlands dressuurteam mocht Danielle Heijkoop vandaag als eerste van start met haar paard Badari (v. Gribaldi). De amazone liet via Social Media voorafgaand aan haar optreden nog weten in goede vorm te verkeren, maar het ging meteen mis bij het binnenkomen, daarna ontstond er nog een kostbare fout in de wissels en daarmee werd de score voor deze combinatie enorm gedrukt. ‘Ik baal enorm, want hij voelde heel goed aan. 66,26% is niet echt ons beste resultaat ooit’, schreef de amazone na afloop van haar proef op haar Facebookpagina.

Jeanette Haazen liet als tweede starter voor Nederland opnieuw met haar Dabanos D’04 (v. Abanos) zien in goede vorm te verkeren en krikte de score van het Nederlandse team op. Met name de piaffes en passages leverden mooie scores op en brachten de totaalscore van deze combinatie naar 71.260 procent en dat bracht de Nederlanders naar een voorlopige tweede plaats achter Groot-Brittannië.
Derde Nederlandse combinatie was Patrick van der Meer met Zippo (v. Rousseau). Deze combinatie wist ook het hoofd koel te houden in de proef, waarmee de score van het Nederlandse team stabiliseerde. De proef van deze combinatie werd door de jury met 71.080 procent beoordeeld en dat betekende dat het Nederlandse team met nog één combinatie te gaan de leiding had overgenomen van het Britse team. Met minimale verschillen tussen de Nederlanders, de Britten en de Zweden, zou het er in de eindfase om gaan hangen wie er op het hoogste podium zouden mogen gaan plaatsnemen.

De Deense Rikke Svane veranderde het speelveld nog door met haar paard Finckenstein TSF een score van 73.160 procent neer te zetten, waardoor het Deense team ineens voor het Zweedse team uit kwam en de totaalscore van het Britse team wel heel dicht benaderde. Voor het Zweedse team kwam als laatste starter Patrik Kittel met Deja (v. Silvano) in actie en deze combinatie was vast van plan met het team op het podium te eindigen zo bewees de score van 72.480 procent. Het teamtotaal van Zweden kwam hiermee uit op 145.680 procent. Spencer Wilton reed vervolgens zijn Super Nova II middels een ijzersterk optreden naar een score van 75.340 procent, tevens de hoogste individuele score tot dan toe. Hierdoor nam Groot Brittannië de leiding in het klassement weer over met een totaal van 146.860 procent.

Het was vervolgens aan Adelinde Cornelissen en haar Aquiedo om het lot van de Nederlanders te beslissen. De combinatie reed naar een score van 72.960 procent en daarmee bleven de Nederlanders het Zweedse team voor in het klassement om vervolgens op een mooie tweede plaats te eindigen.

Morgen zal blijken wie het sterkste teamresultaat weet neer te zetten in Compiègne.

Bekijk hier de resultaten van de landenwedstrijd

Bekijk hier de individuele resultaten

Mobiele versie afsluiten