De wereldbekerwedstrijd in Londen Olympia leverde vanmiddag een Britse overwinning op in de vorm van Scott Brash met zijn 10-jarige Hello M’Lady (v. Indoctro).
Vijfendertig internationale combinaties hadden zich aangemeld voor deze wereldbekerwedstrijd in Londen. De Zweedse amazone mailin Baryard-Johnson slaagde er als eerste in met de schimmelmerrie H&M Cue Channa een foutloze omloop neer te zetten.
Maurice Tebbel (Dui) zorgde er acht combinaties later voor dat er vandaag een barrage verreden zou gaan worden. Dit rijtje breidde zich uit naar een totaal van dertien combinaties die het in de barrage tegen elkaar op mochten gaan nemen in het 1.60m parcours. De Duitse en Britse deelname was hier met elk drie geplaatste combinaties oververtegenwoordigd.
De strijd zou uiteindelijk worden uitgevochten tussen de vijf foutloze barragecombinaties, waarbij de tijd als altijd doorslaggevend zou blijken. Het was de Brit Ben Maher die het publiek naar het puntje van de stoel bracht door met de merrie Diva II als eerste een foutloze omloop neer te zetten in het technisch lastige parcours. Met een tijd van 38.85 seconden stond hij lange tijd ook veilig aan kop van het klassement. Ondanks mooi gereden foutloze proeven kwamen Nicola Philippaerts (Bel), Laura Kraut (VS) en John Whitaker (GBR) niet aan de snelle tijd van Maher en met nog twee combinaties te gaan was de Brit in ieder geval verzekerd van een podiumplaats.
Het was Scott Brash die met Hello M’Lady als voorlaatste starter tijd wist weg te snoepen van Maher en met een geklokte tijd van 38.85 seconden ging de zege aan de neus van Ben Maher voorbij en mocht hij plaatsnemen op het tweede podium naast Scott Brash. Nicola Philippaerts zette met H&M Harley vd Bisschop (v. Dulf van den Bisschop) de derde tijd neer van vanavond en mocht de derde podiumplek innemen.