Home Paardensport Parijs: razendsnelle Kevin Staut winnaar Speed Challenge

Parijs: razendsnelle Kevin Staut winnaar Speed Challenge

/images/kevin Staut 03122016.jpg
Kevin Staut (archief). Foto: Tabitha de Bie

Een van de onderdelen van de Longines Masters is de Speed Challenge. Om een kans te maken op een greep uit de goedgevulde prijzenpot van € 100.000,= strijden internationale combinaties tegen elkaar in het 1.45m parcours.
En het publiek in Parijs werd dan ook getrakteerd op een titanenstrijd met uiteindelijk een overwinning voor Kevin Staut die voor een uitzinnig publiek razendsnel naar de overwinning wist te rijden met zijn paard Elky van het Indihof HDC in slechts 61.81 seconden.

Naarmate de wedstrijd vorderde werd het publiek op de tribunes steeds enthousiaster en het gejoel stimuleerde de ruiters dan ook om met het mes tussen de tanden het parcours te doorkruisen, daarbij geen enkel risico vermijdend.

Het was Niels Bruynseels (Bel) die lange tijd aan de leiding ging in het parcours, maar hij kwam uiteindelijk net buiten het podium terecht op een vierde plaats. Maikel van der Vleuten deed ook nog een verdienstelijke poging met VDL Groep Quatro en wist met zijn rit nog een top tien notering te behalen.

Het was uiteindelijk de fransman Kevin Staut die voor eigen publiek de overwinning wist binnen te slepen. Zijn rit werd bejubeld door het publiek en Elky van het Indihof leek door het parcours heen te vliegen. Het lukte dan ook geen van de volgende combinaties meer om in de buurt te komen van de succesvolle Franse springruiter. Landgenoot Julien Epaillard kwam met zijn rit nog het dichtst in de buurt, maar was met zijn rit met Cristallo A LM toch nog krap 3 seconden langzamer en moest daarom de vlak daarvoor verworven eerste plaats afstaan aan Staut.

McLain Ward (VS) verwees vervolgens Niels Bruynseels naar een vierde plek door met Malou de derde tijd van de avond neer te zetten in 65.53 seconden.

Bekijk hier de volledige uitslag.

Mobiele versie afsluiten