Op de Nieuwe Heuvel in lunteren vond gisteren de veertiende editie van de Veulenveiling Midden-Nederland plaats. Evenals de veulenveiling in Brabant was ook deze veiling in Gelderland zeer succesvol.
Zestig rijpaardveulens en vijf Frieze veulens warden ter veiling aangeboden onder internationale belangstelling. De gemiddelde prijs van de dressuurveulens bedroeg 8.050 Euro.
Het hoogste bedrag werd neergelegd voor El Capone zoon Legend uit een Painted Black merrie. De veilinghamer sloeg uiteindelijk af op 27.000 euro, wat tevens het hoogste bod was tijdens de hele veiling.
Bij de springveulens was het Lambrusco W (v. Ustinov) die het hoogste bod mocht ontvangen. Voor 10.000 euro is het schimmelveulen van eigenaar veranderd.
Ook bij de vijf Frieze veulens was er veel belangstelling. Alle vijf de veulens zijn verkocht voor een bedrag boven de 10.000 euro, waarbij Antje (v. Sipke 450) de absolute smaakmaker bleek. Voor haar werd een bedrag van 15.000 euro neergelegd.
