Home Paardensport Houghton Hall: zesde plaats voor Nederlands eventingteam

Houghton Hall: zesde plaats voor Nederlands eventingteam

Foto: Tabitha de Bie - Paard & Ponygids

In het Engelse Houghton Hall is afgelopen weekend een Nations Cup eventing verreden. Bondscoach Martin Lips ging op stap met een jong team en wist daarmee als zesde te eindigen. Lips: “De ruiters hebben naar kunnen gepresteerd en hier zeer nuttige ervaring opgedaan.”

Voor de beste Nederlandse eventers staat het hele seizoen in het teken van de Olympische Spelen en in die voorbereiding passen niet alle Nations Cup. Dat biedt mooie kansen aan een aantal jonge ruiters. In Engeland verschenen aan de start: Renske Kroeze met Jane Z, Rabo Talententeamlid Jordy Wilken met Chapeau Spirit, Eef Hamers met Capri van ’t Gestelhof en voormalig Rabo Talententeamlid Althea Bleekman met Ziomf.

Alle combinaties reden een nette dressuurproef en ook het springen verliep voorspoedig, maar na deze onderdelen konden de Nederlanders zich niet mengen in de top van het klassement. In de cross bleven Renske Kroeze, Jordy Wilken en Althea Bleekman zonder hindernisfouten en lieten alleen strafpunten voor tijdsoverschrijding noteren. Alleen Eef Hamers haalde de finish niet. Met een veertigste plaats was Jordy Wilken uiteindelijk de beste Nederlander, Renske Kroeze eindigde op plaats 44, Althea Bleekman op positie 60. De winst in het individuele klassement ging naar de Engelse Nicola Wilson met One Two Many. In het landenklassement ging de zege naar Duitsland, met Oranje op plaats zes.

bekijk hier de volledige uitslag

Mobiele versie afsluiten