Home Paardensport Stockholm: tragische dood van paard voor ogen publiek

Stockholm: tragische dood van paard voor ogen publiek

/images/vierspan 28112015.jpg
Foto: Tabitha de Bie - Paard & Ponygids

Het paard Filur van de Zweedse vierspanmenner Axel Olin is gisteravond in de arena ingestort en overleden. Dit alles gebeurde in de arena voor de ogen van het publiek. Het veterinaire team was snel ter plaatse, maar kon niets meer voor het dier betekenen.

Het vierspan had zojuist het warming-up parcours van de FEI Wereldbekerwedstrijd in de Friends Arena in Stockholm doorlopen, toen het op weg ging naar de uitgang. Het paard Filur zakte door zijn benen en stierf ter plaatse. Het paard was de fit en gezond verklaard tijdens de keuring voorafgaand aan de wedstrijd. FEI Veterinair Axel Wallman Vermoedt dat het dier is gestorven aan een gescheurde aorta. Een autopsie zal de precieze doodsoorzaak moeten uitwijzen.

Filur (v. Falleur) was een ervaren vierspanpaard en is 23 jaar oud geworden.

De organisatie besloot ondanks het tragische incident de Warming Up wedstrijd te hervatten. De winst in deze rubriek ging naar IJsbrand Chardon met een tijd van 149.52s en vijf strafpunten. De tweede plaats ging naar de Georg von Stein (DUI) en de derde plaats naar Michael Brauchle (GER)

Bekijk hier de uitslag

Mobiele versie afsluiten