Home Paardensport Rolf Göran Bengtsson wint Global Champions Tour Rome

Rolf Göran Bengtsson wint Global Champions Tour Rome

/images/Rolf Goran Bengtsson_ Casall ASK 12092015.jpg
Rolf-Göran Bengtsson met Casall ASK. foto: Tabitha de Bie

Rome had dit weekend de primeur om voor de allereerste keer gastheer te mogen zijn voor de Longines Global Champions Tour.

Rolf Göran Bengtsson (ZWE) mocht vandaag in het prachtige stadion dei Marmi in Rome de overwinning in ontvangst nemen van deze spannende Grand Prix ronde van de Longines Global Champions Tour. Hij heeft hiermee de afstand naar de nummers één, Scott Brash, en twee, Luciana Diniz in het tussenklassement behoorlijk verkleind.

Door de overwinning van Bengtsson wordt de strijd steeds spannender. De Global Champions Tour doet na Rome alleen nog Wenen aan, waarna in november de finale van de Tour zal gaan plaatsvinden in Doha. Het verschil tussen Bengtsson en de nummer twee Luciana Diniz beslaat nog slechts drie punten.

Bengtsson behaalde zijn overwinning vandaag met zijn bijzonder consistent presterende hengst Casall ASK. Luciana Diniz had daarbij het nakijken, maar leverde met een mooie tweede plaats niet heel veel in op haar nummer twee positie in het klassement. Het verschil tussen Diniz en nummer één Brash beslaat nog slechts 11 punten. Het belooft dus nog een hele spannende strijd te gaan worden in de laatste twee evenementen.

De wedstrijd van vandaag zorgde al in de eerste ronde voor problemen voor menig combinatie. Het parcours zat goed in elkaar en de uitdaging zat hem vooral in het scherp houden van de paarden tot op de laatste hindernis. Twintig combinaties wisten de eerste ronde door te komen, waaronder Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi en Jur Vrieling met VDL Zirocco Blue.

In de tweede ronde stond het parcours groots opgesteld, waarbij parcoursbouwer Uliano Vezzani de volledige lengte van de arena had gebruikt om zo de combinaties aan te moedigen met veel snelheid te rijden. Deze combinatie en een scherpe tijd bracht in deze tweede ronde menig ruiter in de problemen.
Zo strandden onder andere Jur Vrieling en Maikel van der Vleuten in deze ronde. Het lukte uiteindelijk zes combinaties om zich voor de barrage te plaatsen.

Het lukte Luciana Diniz (POR) als eerste om met Fit for Fun een foutloze ronde neer te zetten. De combinatie zette de tijd op scherp door in 38.00s te finishen. Na de Portugese kwam Rolf-Göran Bengtsson de ring in en hij reed met Casall ASK een meesterlijke foutloze ronde in slechts 37.87s. De Franse amazone Pénélope Leprevost wist hierna nog wel met Vagabond de la Pomme foutloos te blijven, maar kwam met een geklokte tijd van 39.02s niet verder dan de vierde plaats. Als laatste mocht Marcus Ehning (GER) nog een gooi doen naar de tijd van Bengtsson, maar het lukte hem en Comme il Faut niet om sneller rond te gaan dan de tijd van Bengtsson en Diniz. Met zijn tijd van 38.32s pakte Ehning wel een mooie derde plaats.

Maikel van der Vleuten eindigde met VDL Groep Verdi op plaats 11 met vier strafpunten. Jur Vrieling bleef met VDL Zirocco Blue N.O.P. met 15 strafpunten steken op plaats 17.

bekijk hier de volledige uitslag van de Grand Prix

Mobiele versie afsluiten